Що спільного між слоном і автомобілем?

Колір? Ні. Звуки? Ні.

Відповідь - 22 вересня. Це день, коли одночасно відзначають два свята: Всесвітній день без автомобіля та День захисту слонів.

World Carfree Day - радість для пішоходів та велосипедистів. Повітря на вулицях європейських країн, що приєднуються до акції, хоча б на день стає вільнішим від забруднень та токсичних вихлопів. 
Страшна статистика свідчить, что кожного року в Європі від захворювань, що спричиняють автомобільні викиди, гине 225 тисяч осіб. Виходить, що авто - страшніше, ніж завод. 
Українська громадськість також прийняла заклик до збереження атмосфери. Цього дня у великих містах проводилися акції в честь свята - не такі масштабні, як хотілося, проте вже краще, ніж нічого. Є надія, що ідея проміняти автомобіль на велосипед хоча б на одну добу набуде згодом популярності і в Україні.

Слони у нас хоч і не водяться ніде, крім зоопарка, проте долучитися до Всесвітнього дня захисту слонів (Elephant Appreciation Day) може кожен. 
Слони - надзвичайно розумні істоти, які до того ж можуть переживати емоції.
Через зменшення популяції цих гордих тварин з 1996 було запроваджене таке свято. Чисельність африканських слонів перебуває на стадії зниження, тоді як азіатські - взагалі під ризиком зникнення.